top of page

OKOLÍ HOTELU

Sportovní možnosti

V Litvínově je šestnáct sportovních areálů. Blízké Krušné hory nabízejí ideální možnosti letní turistiky, zimních sportů a cykloturistiky.

1500m od hotelového komplexu se nachází krytá sportovní hala, kterou lze využít pro malou kopanou, volejbal, fotbal a tenis. Vedle haly se nachází tenisové kurty s antukovým povrchem.

V blízkosti hotelového komplexu je bazén, koupaliště a fitness centrum s klimatizovaným sálem nabízející posilovnu, spinning, masáže a saunu.

Zimní stadion Ivana Hlinky se dvěma ledovými plochami a fotbalové hřiště s možností pronájmu.

Sousedící město Most nabízí aquadrom, hipodrom, krytou střelnici a autodrom s možností jízdy ve stížených podmínkách.

Na nedalekém letišti v obci Braňany je možno zprostředkovat vyhlídkový let nebo seskok padákem.

Poloha města Litvínova a umístění hotelu umožňuje podnikat výlety do okolních měst: Praha 90 km, Karlovy Vary 70 km, Plzeň l30 km, lázeňské město Teplic 25 km.

Lyžování

V nedalekém městě Meziboří se nachází uměle zasněžovaná sjezdovka s nočním osvětlením.

Pro lyžaře jsou v blízkosti další sjezdovky: Bouřňák na Teplicku, Klíny a Český Jiřetín. Hodinu jízdy se dále nachází největší lyžařský areál Krušných hor Klínovec.

Kultura

Areál Loučky skýtá výbornou příležitost pro uspokojení vašich kulturních potřeb.

Malá a Velká scéna poskytují dostatek prostoru pro všechny kulturní akce od malých soukromých oslav až po velké koncerty současných hudebních hvězd.

Zveme Vás do třicetitisícového města Litvínova, které se nachází na jižním úpatí mostecké části Krušných hor. Malé podhorské městečko s kostelem bylo stabilizováno již v polovině 14. století. Roku 1352 je poprvé zmiňován záznam o Litvínovu v papežském daňovém rejstříku, kdy kostel na základě papežského výnosu musel odvádět poplatek králi Karlu VI., ve výši 6 grošů ročně.

K výrazné proměně Litvínova došlo po založení evropsky jedinečné manufaktury na výrobu sukna roku 1715 hrabětem Janem Josefem Valdštejnem. Téhož roku císař Karel VI. Litvínov povýšil na město s právem užívat pečeť a konat výroční trhy. Zmíněné období si Litvínovští připomínají vždy 1. května Valdštejnskou slavností. Od roku 1852 má Litvínov status města.

Nejvýznamnější historickou památkou Litvínova je kostel svatého Michala Archanděla, který byl postaven v letech 1685 až 1694 podle plánu slavného barokního stavitele Jana Babisty Mathese. Patronem města je sv. Michael Archanděl, jehož svátek si připomínáme Svatomichelskými slavnostmi.

 

Druhou stavebně nejstarší památkou je zámek Valdštejnů postavený před rokem 1727. Do dnešní podoby byl zámek přestaven v letech 1732 až 1743 podle návrhu stavitele Františka Maxmiliána Kaňky.

bottom of page